Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historie

Píše se rok 2000 a několik nadšenců z Chlumětína sedí v tamní hospůdce a přemýšlí jak zabít ty dlouhé zimní večery. Venku je zima-nezima, na radovánky zimních sportů se nedá ani pomyslet, tak někoho napadne, co kdybychom zavolali do Hlinska na zimák, jestli bychom si tam nemohli zajet zahrát hokej. Naštěstí nezůstalo jen u prázdných slov nad tím lahodným mokem a někdo zvedl telefon a zavolal do tam. Termín byl dohodnutý-může se tedy vyrazit. Když dneska s odstupem deseti let vzpomínám na to, že nás poprvé jelo 25, je to úsměvné a těžko uvěřitelné. Tenkrát nás to všechny strašně chytlo a domluvil se hned další volný termín. Od té doby se to stalo pravidlem a takovou malou tradicí, že každý pátek večer se pojede na hokej. Jen počet lidí se nám rapidně zúžil a dnes už těch opravdu skalních příznivců tohoto sportu chodí asi deset. Tenkrát jsme hrávali jen tak mezi sebou, ale jak počet hráčů klesal, zjistili jsme, že hrát 5 na 5 nás nebaví, tak jsme museli začít shánět soupeře na naší herní úrovni. Jak plynul čas a naše zápasy se stávaly stále vyhecovanější došlo nám, že pouhá hokejka a brusle stačit nebudou a tak si každý začal pozvolna shánět části výstroje. Dnes by nikoho ani nenapadlo vyjet na led bez vesty či helmy. Bohužel to není zrovna levná záležitost a možná proto tolik lidí přestalo chodit hrát.

Pět let jsme chodili jen tak se sklouznout, ale když byl stále větší problém se sháněním soupeřů, rozhodli jsme se po dlouhých a tvrdých diskuzích, že zkusíme neregistrovanou hokejovou ligu (dále jen NHL J ) ve Skutči. Na první zápas se každý z nás strašně těšil, ale výprask 16 : 4, který jsme utrpěli od týmu Ostrova nás všechny vrátil zpět na zem. Od té doby se naštěstí nic podobného nestalo a my letos začneme již pátou sezonu NHL.

V dřívějších letech jsme se zúčastnili několika turnajů, které pořádal hokejový tým z Lanškrouna. Zde jsme hned při prvním startu vyválčili vynikající 4. místo z 12 družstev. Další ročníky již tak úspěšné nebyly, ale pro nás to byla radost si dobře zahrát a ještě reprezentovat naši malou vesničku. Největším zážitkem byla pro několik hráčů z Chlumětína návštěva Kanady-kolébky hokeje. Zde sehráli i turnaj proti tamním týmům, byla to velmi zajímavá konfrontace Českého a Kanadského hokeje. Tento výlet se konal ve spolupráci s Hc Skuls Hlinsko a týmu S.O.S Kanada, který už několik let jezdí poměřit svoje síly s některými týmy z Hlinska a okolí. Byl to jedinečný zážitek a třeba se nám tento výlet podaří ještě někdy zopakovat.

Touto cestou bych chtěl poděkovat všem, kteří reprezentují naši obec a zvláštní poděkování patří přespolním hráčům, kteří za nás nastupují, jinak bychom nikdy nedali dohromady potřebný počet lidí.

O tom jak si vedeme v letošním ročníku NHL vás zde budeme průběžně informovat. Hezký den vám přeje kolektiv HC Chlumětín!!