HC Chlumětín - HC Ostrov 4 - 4

23. 12. 2010

Chlumětín – Ostrov 4 : 4

Střelci: Mireček, Robin 2x, Netolda

K našemu, již čtvrtému zápasu v nové sezóně jsme nastoupili v pátek 29.10. v 20.30h

V kabině se oblékali dvě kompletní pětky za veselého provokování Ovečkina, který přišel letos poprvé, ukázat jak přes léto naladil formu. Naším soupeřem byl tým HC Ostrov – několikanásobný vítěz naší ligy. Čekali jsme těžký zápas, ale vědomi si toho, že přes nás loni Ostrov přešel jen s velkými obtížemi jsme nastoupili na led.

Ostrov hrál jako my na dvě pětky a hned od začátku chtěl dokázat, že je právem označován za favorita soutěže. Náš začátek byl jako většinou trošku chladný a tak jsme v zápětí prohrávali po jedné povedené střele a ukázkové souhře soupeře 0 : 2. První třetina však zdaleka nebyla u konce a Ostrov povzbuzovaný hrstkou fanoušků nám stačil do sirény uštědřit další dva góly.

O přestávce jsme se na celou věc podívali tak nějak politicky a od prvního vhazování začali pracovat na odvrácení debaklu, což se nám vzápětí po střele Mildy a dorážce  Mirečka podařilo, snížili jsme na  1 : 4. Bojovali jsme dál a podařilo se nám vstřelit pěknou střelou Robina naši druhou branku. Za stavu 2 : 4 skončila druhá třetina.

Na naší střídačce už to bylo veselejší, zato soupeři pomalu mizel úsměv ze rtů a to ještě netušil, co ho čeká v poslední třetině.

Vlétli jsme na Ostrovany a výsledkem byl ukázkový závar před jejich brankou. Sice se nám nepodařilo dát gól, ale brankář byl zralý na time-out. Potvrzuje to i skutečnost, že po následném  vhazování nic nenadělal s krásnou spoluprácí Netoldy, který předložil puk před bránu a Robina, jenž zavěsil na 3 : 4. Měli jsme v tu chvíli obrovskou chuť zápas otočit a výsledkem našeho snažení byla srovnávací branka z hokejky Netoldy. Bohužel jsme toho už více nestihly, protože siréna ukončila zápas a uklidnila tak již dost skleslého soupeře, že mu zůstane alespoň bod.

Byl to zápas s minimem vyloučení a největší překážkou pro naše vítězství se ukázal gólman soupeře, na kterém si vylámal zuby v tomto zápase nejvícekrát Netolda. Jako další se nám postaví do cesty Proseč 7.11. v 9.00 a jestli nastoupíme do zápasu ve stejném stylu, jako jsme tento dohrávali – vítězství je naše!